Българският национален отбор по футбол допусна поражение в последния си мач за годината, след като загуби с 0:1 от Украйна в София.
Пред не повече от 1000 зрители на Националния стадион "Васил Левски", националният селекционер Любослав Пенев пусна по-голямата част от титулярите си със задачата тима да запише успех днес и да приключи годината с победа. Украинците, които откакто са в страната ни говорят как тази среща за тях няма значение, показаха доста сериозна мотивация и в крайна сметка ще се приберат у дома с положителен резултат след гостуването в София. Единственото попадение в мача пък падна в 33-ата минута. Александър Кучер засече на близката греда с глава центриране от ъглов удар и не остави никакъв шанс на стража Стоян Колев, който заместваше контузилия се през тази седмица Ники Михайлов. Иначе, нападателят на Ботев Пловдив Иван Цветков изигра първия си мач за националния ни отбор, след като влезе като резерва през втората част. Завръщане в националния ни тим направи и бившата звезда на ЦСКА Маркиньос. Преди година, Украйна отново победи нашия тим в друга контрола, но с класическото 3:0, когато треньор бе Михаил Мадански. Българският тим, който и днес се представи на ниво, записа едва второто си поражение за календарната година, след загубата от Турция в друга приятелска среща, а освен това за първи път допусна попадение в своята врата през тази есен.