Футболистите на "Дунав" с треньор Мартин Цирков завършиха 1:1 срещу "Етър" /Велико Търново/ в първия мач от 1/8-финалите на турнира за купата на БФС. По регламент право на участие имат само момчета, родени през 2002 година, така че Цирков нямаше как да разчита на малко по-големите си основни играчи като Митко Русанов и Кристиан Върбанов. Затова повика футболисти от селекцията с младша възраст, чийто наставник е Илиян Памуков.
Дунавци поведоха през първото полувреме на терена в Дебелец с гол на централния нападател Борис Димитров. Домакините изравниха след почивката след центриране към далечната греда и удар с глава. Реваншът ще е на 21 октомври /понеделник/ от 15 часа.
"Не стана мач. Освен това двубоят се игра на доста лош терен. При пас топката подскачаше. Бяхме по-добри и имахме повече възможности за гол. Симеон Иванов остана на два пъти сам срещу вратата. Добър шанс се откри и пред Валери Иванов", коментира Цирков пред "Утро".
"Дунав": Цветелин Енчев, Преслав Страшимиров, Преслав Папарков, Мерт Тасим, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Виктор Тодоров, Константин Митев, Валери Иванов, Борис Димитров, Симеон Иванов /Дани Братоев, Радослав Петров, Лятиф Латиф, Кристиян Георгиев/.