Футболният отбор на СУ „Васил Левски“ ще гледа на живо четвърфиналния мач от Мондиал 2018, който ще се играе в Сочи, ако спечели започващите днес финали на най-големия междуучилищен футболен турнир „Купата на Кока-Кола“. Мачовете започват днес в морската столица Варна, а победителят ще стане ясен в неделя.
Тимът на СУ „Васил Левски“ спечели надпреварата в зона „Русе“, надделявайки на финала над ОУ „Отец Паисий“. Сега той ще се срещне с другите 12 финалисти.
Над 16 000 ученици от 361 училища се включиха досега във футболните надпревари, които се проведоха в 10 региона на страната - Благоевград, Бургас, Враца, Велико Търново, Варна, Кърджали, Пловдив, Стара Загора, София и Русе. За първи път тази година по регламент имаха право да участват и до 2 момичета в отбор.