„Дунав“ записа летящ старт с победа срещу „Лудогорец“ от 1:0 в първия си мач от втория етап на първенството в Първа лига. Разградският отбор нямаше домакинска загуба в серия от 24 двубоя, при това излезе на терена в титулярния си състав с 11 чужденци. Единственият българин в отбора на шампионите бе влезлият като смяна Йордан Минев.
Предишните двубои между двата тима завършиха с успех за лудогорци с 5:3 и реми от 2:2.
Разградчани започнаха по-активно, създадоха две-три положения, но срещнаха много добре организирана отбрана. Най-опасната ситуация пред Антонов бе в 27-а минута, когато Кешерю уцели страничната греда.
„Дунав“ нанесе своя удар в 45-а минута. Христофор Хубчев центрира по конец отляво, Самир Аясс се промъкна между централните защитници и ударът му с глава не остави никакви шансове на бразилския вратар Ренато дос Сантос - 1:0.
Разградчани се разтичаха здраво след почивката, но отново срещнаха стена от умело подредена русенска отбрана. Домакините създадоха две положения, но когато отново удариха на камък, започнаха да нервничат и да играят грубо. Сисиньо, Кампаняро и Марселиньо получиха жълти картони, ала Кампаняро си беше направо за гонене, защото спря Хубчев с брутален фаул. Левият бек на „Дунав“ се отърва като по чудо от тежка травма.
С паметния успех срещу хегемона в българския футбол през последните години „Дунав“ заема вече пето място във временното класиране. В следващия си мач на 15 април русенският тим ще бъде домакин на „Черно море“. Срещата ще започне в 16.30 часа. При нова победа нашите ще се изкачат до четвъртата позиция.
Другите два двубоя от програмата ще се играят в два последователни петъка - „Левски“-“Дунав“ на 21 април от 20 часа и „Дунав“-“Локо“ /Пд/ на 28 април от 17.30.
„Лудогорец“: Дос Сантос, Сисиньо, Пластун, Моци, Натанаел /Минев-29/, Саша /Лукоки-90/, Кампаняро, Вандерсон, Мисиджан /Паоло-62/, Марселиньо, Кешерю.
„Дунав“: Антонов, Джалилов, Марем, Хубчев, Милчев, Патев, Ненов /Димов-54/, Аясс /Будинов-66/, Костадинов, Муйеци, Карагарен /Петков-87/.