Световният шампион Германия победи с класическото 3:0 състава на Словакия в осминафинална среща на Евро 2016. Бундестима изигра много силен двубой и напълно заслужено стигна до успеха след попадения на Жером Боатенг (8’), Марио Гомес (43’) и Юлиан Дракслер (65’). Играчите на Йоаким Льов пропуснаха да запишат и по-изразителна победа, като дори изпуснаха дузпа в 13-ата минута, изпълнена от Месут Йозил. От своя страна Словакия показа доста колеблива игра, особено в защита. В редките случаи, в които “сините” стигаха до опасности пред противниковата врата, Мануел Нойер бе на своето място, записвайки четвърти мач без допуснат гол на първенството.

Иначе двубоят на "Стад Пиер-Моро" в Лил очаквано започна със сериозно превъзходство на световните шампиони, които откриха резултата с гол още в 8-ата минута. Негов автор бе Жером Боатенг, който с мощен шут извън границата на наказателното поле матира Козачик за 1:0.

Четири минути по-късно Бундестима бе много близо до удвояване на резултата. Главният арбитър Симон Марсиняк отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Германия за нарушение на Мартин Шкъртел срещу Марио Гомес. Зад топката застана Месут Йозил, чийто удар обаче бе отразен от Козачик.

Първата възможност за играчите на Ян Козак дойде чак в 41-ата минута, при която Пекарик центрира в наказателното поле на немците. Там Куцка надскочи Кимих и стреля опасно с глава, но Нойер демонстрира своята класа и изби.

Две минути по-късно обаче словаците съжалиха за този пропуск, след като Марио Гомес вкара за 2:0 след асистенция на Юлиан Дракслер. При този резултат завърши и първата част.

След почивката темпото на игра видимо спадна, но въпреки това германците продължиха да контролират случващото се на терена. Логично в 65-ата минута те стигнаха и до трето попадение. В негов автор се превърна безспорно най-добрият в мача – Юлиан Дракслер. Офанзивният футболист на Волфсбург бе оставен абсолютно сам на метър от вратата и от воле разстреля стража на Словакия за крайното 3:0.

За място на полуфиналите Бундестима ще спори с победителя от утрешния титаничен сблъсък между актуалния шампион Испания и Италия.