Футболистите на „Дунав“ хвърлиха бомбата на кръга с победа срещу лидера „Септември“ в София - 2:1! Двата гола от дузпи за русенския отбор бяха реализирани от Мирослав Будинов, а наказателните удари бяха изработени от най-добрия играч на терена - Луис Пахама. Французинът надбяга Иван Арсов в 24-а минута и бе повален, а в 27-а направи за смях Асен Георгиев и пак бе спрян от Арсов. Интересното е, че защитникът на столичани не получи дори жълт картон за двете си нарушения в наказателното поле.
Какво направи Будинов - и в двата случая стреля хладнокръвно в десния ъгъл. Така той покачи головете си през сезона до 8.
Второто полувреме обаче бе ад за русенския тим. Играчите на „Септември“ натиснаха сериозно и върнаха едно попадение чрез Мартин Тошев. Той се възползва от едно центриране, при което вратарят и защитата не бяха подредени добре и оставен сам, стреля с глава - 2:1.
Докрая действията на терена се развиваха предимно в половината на „Дунав“, а играчите на старши треньора Мартин Ковачев не направиха почти нищо в атака и само разчитаха на обречени дълги топки към Пахама. Момчетата обаче се бранеха много храбро, имаха и късмет, че столичани пратиха топката на 3 пъти в гредите.
В 89-а минута „Септември“ остана с човек по-малко, защото Захари Атанасов извърши много груб фаул срещу Луис Пахама. В мелето бяха раздадени още два картона за хора от щаба на „Дунав“. В суматохата не се разбра точно кои са те.
С тази изключително ценна победа и трите точки дунавци ще могат да дишат малко по-спокойно преди следващия си мач, когато ще бъдат домакини на „Добруджа“.
„Дунав“: Даниел Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Галин Минков, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Денислав Минчев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Станислав Непочиренко, Луис Пахама /Симеон Вешев, Джан Хасан, Георги Иванов/.