Волейболистите на „Дунав“ елиминираха „Звездец“ /Горна Малина/ в полуфиналния плейоф на Висшата лига. След победата като гост с 3:0 русенският отбор повтори резултата и на реванша у дома - 3:0 /25:21, 25:17, 25:14/. Прави впечатление в поредица вече мачове, че дунавци се отчитат с по-колеблив първи гейм, след което буквално не оставят шансове на съперника си.
И така - отборът на Красимир Миронов е вече на финал, победителят в който ще влезе директно в Суперлигата. Победеният тим ще играе бараж с предпоследния тим от елита.
Другият финалист e „Миньор“ /Перник/. Перничани загубиха първия мач срещу „Етрополе“ с 1:3, но взеха реванша у дома с 3:0. По регламент спечеленият от миньорци гейм като гости не се брои за предимство, затова се стигна до четвърта, „златна част“. В нея „чуковете“ показаха по-здрави нерви - 15:13.
„Дунав“ ще гостува в Перник за първия мач от финалния плейоф. Двубоят в зала „Борис Гюдеров“ е насрочен за сряда /20 март/ от 19.30 часа.