„Дунав 8806“ записа 14-та си победа в дамския баскетболен елит след успех с 96:59 (26:18, 26:11, 23:19, 21:11) над тима на „Рилски спортист“. Шампионките играха без капитана си Зорница Костова, която бе с висока температура и не пътува за двубоя от 24-ия кръг на НБЛ-жени в зала „Арена Самоков“.
Домакините откриха резултата с тройка на Теодора Динева. Следващите 9 точки обаче бяха в техния кош. Русенският състав взе инициативата и не допусна обрат в свой ущърб. Все пак след първата част разликата бе само 8 точки за 26:18 за дунавки.
През втората част „сините феи“ вдигнаха оборотите и преднината им започна да расте все по-осезаемо. Още 3 минути преди почивката те вече бяха с 20 точки напред, а в края на полувремето таблото показваше 52:29 в тяхна полза.
След подновяването на играта Георги Божков продължи с ротацията, въпреки ограничения набор от баскетболистки. Първи минути от 2 месеца насам записа и Маргарита Илиева, която се възстановяваше от травма на ходилото. Това не попречи на дунавския аванс да варира между 25 и 31 точки и 10 минути преди края гостите да водят със 75:48.
В последната четвърт мачът се доиграваше, а финалната сирена отчете 96:59 в полза на „Дунав 8806“.
Цветомира Шаренкапова вкара 27 точки, а Таня Чиров и Кристина Сантяго записаха по 24.
В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат „Монтана 2003“ в залата в квартал „Здравец“ на 16 март, неделя, от 18 ч. Билетите за двубоя вече са в продажба в спортен магазин „Яко“ на улица „Константин Иречек“ 8. Те са с цени 3 и 5 лв.