Неспазването на сроковете от страна на управляващите органи при разглеждането на документите на съответните бенефициенти е основен проблем при изпълнение на проекти по различните оперативни програми, посочи инж. Кънчо Христов, началник на отдел „Проекти с външно финансиране“ в Община Казанлък по време на местната конференция „Европа в България: Общо бъдеще“, състояла се днес в Националния пресклуб на БТА в Казанлък. 
По думите на инж. Христов сроковете бенефициентът да получи отговор със съответните забележки или одобрение на исканията за разплащане е в рамките на два месеца. „Случвало се е да стигнем до срок от пет месеца, което затруднява междинното финансиране на проектите и се налага общините да задлъжняват, за да намират начини да продължат проектите си успешно“, коментира той. 
Според заместник-кмета по проекти с външно финансиране на Община Казанлък Лилия Цонкова друг голям проблем съществува в условията за кандидатстване по проекти по Националния план за възстановяване и устойчивост. „Съществува едно изискване, което мога да определя като абсурдно, според което екипите, управляващи предстоящите проекти, не могат да бъдат служители на бенефициента“, посочи тя. По думите ѝ това е капацитет, граден с години, администрациите разполагат с човешки ресурс, който да реализира проектите, а нямат право да ги използват. Цонкова посочи, че Община Казанлък кандидатства с редица проектни предложения по програмата, които ще стартират едновременно. „Няма как да се намерят външни хора за изпълнението на тези проекти“, категорична беше тя. Лилия Цонкова изрази надежда това изискване да бъде променено.