Многократният участник в груповата фаза на Шампионската лига Динамо Загреб стигна само до равенство 2:2 при домакинството си на македонския Шкупи в първа среща от втория квалификационен кръг на турнира.
По този начин всичко в сблъсъка ще трябва да се решава в реванша в Скопие след седмица. Победителят от тази двойка ще играе с Лудогорец в третия квалификационен кръг, стига българският шампион да не изпусне преднина от 3:0 на реванша в Дъблин срещу ирландския Шамрок Роувърс.
На стадион "Максимир" в Загреб гостите от Шкупи първи стигнаха до попадение. То падна в 25-ата минута, а точен бе бразилският халф Кевен.
Минута преди почивката обаче Динамо изравни с гол на македонския си капитан Ариян Адеми.
През второто полувреме Динамо опита да наложи натиск, но той не бе особено сериозен. Все пак в 86-ата минута домакините вкараха за 2:1 чрез Бруно Пекович, който се разписа след асистенция на Адеми.
Шампионът на Република Северна Македония Шкупи обаче не се предаде и в 89-ата минута ямайският нападател Реналдо Сефас вкара за крайното 2:2.
В другите по-интересни срещи от снощи северноирландският Линфийлд постигна сензационен успех с 1:0 при домакинството си на норвежкия Будьо/Глимт, който само преди няколко месеца достигна до четвъртфиналите в първото издание на Лигата на конференциите.
Литовският Жалгирис Вилнюс победи също с 1:0 шведския Малмьо, който през миналия сезон игра в груповата фаза на турнира, а кипърският АЕК Ларнака стигна до равенство 1:1 при визитата си на датския Мидтиланд.