Йордан Александров от клуб "Стрийт Уоркаут" спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда на Националната база "Раковски" в София.
Александров събра сбор от 80.533 точки, след като получи оценки 14.000 на земя, 12.400 на кон с гривни, 13.100 на халки, 13.733 на прескок, 13.400 на успоредка и 13.900 на висилка.
Втори се нареди Руслан Делибалтов (ЦСКА) със 77.750 точки, а трети е Теодор Трифонов (Светкавица) със 76.750 точки.
Всички национали участваха в шампионата. Дейвид Хъдълстон се завърна след контузия, но игра само три от шестте уреда, а Димитър Димитров само халки и прескок. Братята Исус Маринов и Христос Маринов изпълниха само съчетанията си на халки.
При младежите шампион в многобоя стана Божидар Златанов (ИКГ Черноморски юнак) със сбор от 80.383 точки, а при юношите старша възраст победител е Цветомир Кочев (Йовчев-Дунев) с 68.950 точки.
Отборна шампионската титла при юноши старша възраст, младежи и мъже завоюва ГСК "ИКГ Черноморски юнак", Варна.
По-късно днес ще приключат състезанията в многобоя при жени, кадетки и девойки старша възраст, а в неделя от 9:30 часа сутринта са финалите на отделните уреди във всички възрасти.