Поставената под номер 2 в схемата при жените Анет Контавейт се класира за втория кръг на "Уимбълдън".
На старта на турнира естонката се наложи със 7:5, 6:1 над американката Бернарда Пера за 82 минути игра. Контавейт премина през критичен момент в средата на първия сет, когато загуби четири последователни гейма, което даде възможност на Пера да сервира за спечелването му.
Последва обаче серия от осем поредни гейма за Контавейт, което постави естонката на печеливша позиция при 7:5, 5:0. Във втория кръг водачката в долната половина на схемата ще играе с германката Юле Ниймайер.
Шампионката от Откритото първенство на САЩ и надежда номер 1 на британската публика Ема Ръдукану също направи успешен старт на домашния си турнир. 19-годишната Ръдукану се справи с 6:4, 6:4 с белгийката Алисън ван Ойтванк в равностоен мач. Поставената под номер 10 британката влезе в мача в серия от слаби резултати и след контузия в последните седмици, но показа много зряла игра и с мощната подкрепа на публиката на централния корт успя да се наложи над доста по-опитната Ван Ойтванк.
В следващия кръг Ръдукану ще срещне французойката Каролин Гарсия, която се справи в три сета с участващата с "уайлд кард" британката Юрико Миязаки.
Носителката на титлата от "Уимбълдън" за 2018 година Анжелик Кербер също продължава към втория кръг. 34-годишната германка постигна експресна победа с 6:0, 7:5 над французойката Кристина Младенович за 64 минути.
Кербер взе първия сет за едва 17 минути, а след още пет водеше с 2:0 във втория. Тогава Младенович най-после показа по-добра игра и скоро след това върна пробива. При 5:5 гейма Кербер реализира нов брейк, който този път и позволи да затвори срещата. Във втория кръг бившата водачка в световната ранглиста ще срещне полякинята Магда Линете.
С турнира обаче рано-рано се сбогува американката Даниел Колинс. Поставената под номер 7 Колинс пропиля сет аванс и отстъпи със 7:5, 4:6, 4:6 на чехкинята Мари Боузкова.