Литекс победи Янтра в Габрово с 3:2 в приятелска среща.
Мачът бе сравнително равностоен. Никола Георгиев изведе гостите от Ловеч напред в резултата в 20-ата минута.
Скоро обаче съотборника му Александър Александров извърши нарушение и Петър Казаков успя да изравни от дузпа.
Илиян Капитанов отново даде аванс на ловешкия тим след фаул, секунди преди почивката.
В 78-ата минута Гаджев удари без топка ловешки футболист и беше отстранен с червен картон.
Мястото му веднага зае съотборник, според предварителна договорка между треньорите на двата отбора.
Мерт Дурмуш реализира третото попадение за Литекс след самостоятелен пробив в 80-ата минута.
120 секунди по-късно обаче габровският вратар фаулира откъсващ се противников състезател и също беше отстранен от съдията. Секунди преди края бразилецът на домакините Емануел Виера фиксира окончателното 2:3.