Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис УТА 500 на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 757 900 долара.
27-годишната софиянка, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, загуби от 12-а поставена Камила Джорджи от Италия с 2:6, 1:6 за 64 минути.
Томова поведе с 2:0, но загуби следващите девет гейма. Българката намали изостането си на 1:3 във втория сет, но след това Джорджи спечели следващите три гейма и затвори срещата с третия си мачбол.
Преди този двубой Томова постигна победи над номер 37 в света Шелби Роджърс (САЩ) и Кирстен Флипкенс (Белгия).
Българката заработи 100 точки за световната ранглиста и 17 775 долара от наградния фонд. Така тя ще се изкачи до номер 112 в света в понеделник.
През следващата седмица Томова ще играе в основната схема на "Уимбълдън".