Руснакът Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Майорка (Испания) с награден фонд от 886 500 евро. Миналогодишният шампион се наложи след обрат с 4:6, 6:3, 6:2 срещу своя сънародник Аслан Карацев.
Лидерът в световната ранглиста загуби подаването си в петия гейм на срещата, за да изостане в резултата.
Медведев се добра до изравняване след решителен пробив за 5:3 във втория сет, а след това взе аванс с 4:1 в решителната част, за да приключи двубоя за близо два часа и половина.
В следващия кръг Медведев ще играе срещу Роберто Баутиста Агут (Испания).
Стефанос Циципас също се класира за четвъртфиналите на турнира в Майорка. Поставеният под номер 2 представител на Гърция спечели с 6:4, 6:4 срещу заемащия 40-то място в световната ранглиста Иля Ивашка.
Беларусинът не успя да достигне до нито една точка за пробив през целия двубой, продължил 84 минути.
"Доволен съм от играта ми от началото до самия край. След първия сервис намирах правилните решения и стана много трудно за моя съперник", заяви Циципас, който заема шеста позиция в ранглистата на АТП.
В следващия кръг гръцкият тенисист ще се изправи срещу Маркос Хирон. Американецът победи трудно след обрат с 4:6, 7:6 (5), 6:4 своя сънародник Макензи Макдоналд.
Третият в схемата Денис Шаповалов отпадна във втория кръг след изненадващо поражение с 4:6, 1:6 срещу Бенжамен Бонзи за само 67 минути.
Френският тенисист поведе в резултата след пробив в десетия гейм на първата част. Във втория сет Бонзи на два пъти спечели подаването на канадеца, приключвайки срещата при първия си мачбол.
Четвъртият поставен испанец Пабло Кареньо Буста загуби с 3:6, 4:6 срещу Антоан Белиер (Швейцария).