РБ Лайпциг спечели за първи път в историята си турнира за Купата на Германия, което е и първи значим трофей едва 13 години след създаването на клуба. Във финала на “Олимпиащадион” в Берлин „червените бикове“ се наложиха над Фрайбург с 5:3 след изпълнение на дузпи. Резултатът в редовното време и продълженията бе 1:1.
Победителите играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато защитникът Марсел Халстенберг беше изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу откъснал се сам срещу вратаря футболист.
Максимилиан Егещайн изведе Фрайбург напред в резултата в 19-ата минута. Съставът воден от Доменико Тедеско изравни в 76-ата минута чрез Кристофър Нкунку.
В продълженията, гредите на три пъти спасяваха вратата на РБ Лайпциг пазена от Петер Гулачи. В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен след дузпи. При тях Нкунку, Орбан, Олмо и Хенрихс бяха безпогрешни за РБ Лайпциг, докато капитанът Гюнтер и Демирович пропуснаха за Фрайбург.