Царско село - Локомотив (София) 1:1 (0:1)голмайстори: 0:1 Фране Чиряк 26, 1:1 Андрей Йорданов 73Спортен комплекс "Царско село"Съдия: Валентин ЖелезовЖълти картониЗа Царско селоЗа Локомотив: Селсо Рапосо, Божидар Кацаров, Мартин Стоилов, Лука Иванов, Георгиос Кацикас
Червен картон: Седрик Каломбо (Царско село), Съставите:Царско село: Хадим Ндиае, Мартин Кавдански, Валентино Пулиезе, Айб Батас, Реди Каса (88 - Юсуфа Яфа), Алесандро Копола, Лукас Мартинс, Седрик Каломбо (70 - Андрей Йорданов), Николай Николаев, Давиде Витурини, Венцислав ХристовЛокомотив: Дамян Дамянов, Красимир Милошев, Георгиос Кацикас, Лука Иванов (62 - Мартин Стоилов), Селсо Рапосо (46 - Пламен Крачунов), Матеус Роча, Божидар Кацаров, Фране Чиряк, Виржил Пинсон, Илия Димитров, Валентин Николов (58 - Александър Александров)
Царско село стигна само до 1:1 с Локомотив (София) в последния кръг в групата на дъното на класирането. С този резултат домакините изпаднаха директно във Втора професионална лига, а Ботев (Враца) заслужи правото да играе бараж срещу Етър след седмица.
Дори при победа обаче Царско село нямаше да се измъкне от незавидното последно място.
"Железничарите" откриха резултата в 26-ата минута. Голът бе дело на дебютанта Фране Чиряк, като хърватският нападател вкара директно от пряк свободен удар и ог малък ъгъл. Той стреля остро с левия крак в далечния ъгъл, но и вратарят на Царско село Хадим Ндиае не се намеси добре, като позволи топката да мине зад гърба му.
В 37-ата минута съдията Валентин Железов посочи дузпа за домакините за игра с ръка на Валентин Николов в наказателното поле, но след консултация със системата за видео повторение отмени решението си. Той обаче отсъди дузпа малко по-късно за Царско село за нарушение на Селсо Рапосо срещу Лукас Мартинс. Вратарят на "червено-черните" Дамян Дамянов обаче изби удара на Ванцислав Христов, който не насочи добре топката.
След почивката Царско село все пак успя да стигне до равенството. Това стана в 73-ата минута, а точен за домакините бе резервата Андрей Йорданов, който две минути по-рано бе влязал в игра. Той засече от малък ъгъл центиране на Венци Христов, като Пламен Крачунов не успя да избие топката от голлинията.
В добавеното време Царско село получи право да изпълни още една дузпа. Юсуфа Яфа поиска да изпълни наказателния удар, но се наложи на терена да слезе собственикът на домакините Стойно Манолов, за да му забрани това. Така с изпълнението се нагърби капитана Мартин Кавдански, който не бе убедителен, а Дамян Дамянов вкара второ дузпа в мача. Яфа директно напусна терена, свали фланелката си и влезе в спор с клубния си началник.