До 30 септември Общински детски център ще приема кандидатурите на желаещите безплатно обучение в някоя от множеството школи и клубове, които той предлага. Записването за новия творчески сезон 2020-2021 година се случва на телефон 082 84 57 34 и 082 84 54 71, както и чрез имейл: [email protected] За справки и информация, кандидатите могат да посетят центъра на място в ж.к. “Здравец”,ул. “Околчица” № 9 (до бл. 83).

Интересни и незабравими преживявания очакват бъдещите участници в следните формации:

  1. Детски хор “Дунавски вълни” с диригент Весела Тодорова;

  2. Фолклорен ансамбъл “Русчуклийче” с худ. ръководител Нели Гарвалова-Христова;

  3. Детско – юношески фолклорен ансамбъл “Зорница” с ръководители Милена Михова и Добрин Райчев;

  1. Фолклорен танцов ансамбъл “Здравец” с главен художествен ръководител Димитър Донев и репетитор Катя Димитрова;

  1. Школа за народни инструменти – тамбура, гайда и акордеон с ръководители Светлана Недкова – Петрова и Иван Минчев;

  1. Школа за народно пеене с вокален педагог Светлана Недкова – Петрова;

  1. Детска вокална група “Слънце” с ръководител Наталия Константинова;

  1. Тамбурашки оркестър „Русе” с диригент Наталия Константинова и преподаватели по тамбура Георги Тодоров и Весела Казанджиева;

  2. Студио “Театър” с ръководител Любомир Кънев;

  3. Детска театрална работилничка „Сладурите“;

  1. Танцова школа по салса за деца с ръководител Ангел Филиповски;

  1. Школа за духови инструменти (туба, тромпет, тромбон, саксофон и др.) С ръководител Олег Филипов;

  1. Клуб “Приятели на книгата” с ръководител Ваня Спасова – сформиране на групи по училища;

  1. Школа по изобразителни изкуства с ръководител Маргарита Хрисандова - секции “Живопис и графика”, “Скулптура и керамика” и „Рисувана коприна”

  1. Клуб по народно – приложно изкуство и етнография “Непресъхващ извор” с ръководител Теменужка Донева - сформиране на групи по училища

  2. Школа по пиано с преподавател Мая Тодорова

  3. Клуб по спортни танци с ръководители Елена и Иван Деспотови

  • Латиноамерикански танци

  • Стандартни танци

  1. Балетно студио „Арт денс класик“ (класически и акро-денс балет, характерни и исторически танци) с ръководител Силвия Малинова-Добрева

  2. Школа по китара с ръководител Георги Тодоров

  1. Школа по шах с ръководител Николай Йорданов

  1. Школа по кей поп с ръководител Наталия Томова