Баскетболистът на "Кливланд" ЛеБрон Джеймс може да бъде горд с представянето си в мача срещу "Бостън Селтикс" от плейофите на НБА! Неговият тим победи със 135:102 и с 4:1 победи в серията и ще защитава титлата си от миналата година, а той завърши с 35 точки. Не това обаче е най-впечатляващото.

32-годишният американец вече може да бъде наричан Най-резултатния баскетболист в историята на плейофите на НБА. 2:40 преди края на третата четвърт, трикратният шампион, отбеляза тройка, с която задмина легендарния Майкъл Джордан. Джеймс вече има отбелязани 5995 точки в 212 срещи, докато Еър Джордан е с 5987 точки в 179 мача.

Победата беше четвърта в серията за "Кливланд" над "Бостън", което им осигури втори пореден финал в НБА.

Тази година титлата ще се реши в повторение на финала от миналата. За решителните срещи вече се класира "Голдън Стейт". Мачовете започват на 1 юни.