Звездната селекция на "Барселона" успя да вземе с лекота суперкупата на Испанияслед нова убедителна победа над "Севиля" във втората среща за трофея. Възпитаниците на Луис Енрике влязоха в срещата с два гола аванс от първия мач, а на Камп Ноу затвърдиха доминацията си и отново не допуснаха гол за да направят резултата от двете срещи 5:0.

За домакините се разписа на два пъти Арда Туран (10, 47 мин.) , а Лео Меси вкара дежурното си попадение за да оформи крайния резултат, 11 минути след старта на втората част. В 33 мин. "Севиля" получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Самюел Юмтити, но Висенте Ибора не успя да преодолее Клаудио Браво, който изби топката в корнер.

За "Барселона" това беше 13 суперкупа на страната, а Севиля губи втори финал в надпреварата. Шампионатът в Испания започва идната седмица.