След 14-годишно прекъсване най-голямото автомобилно състезание в страната рали “България”, се завърна във Варна, предаде кореспондентът на БГНЕС в града. В 47-ото издание на надпреварата се включиха 37 екипажа.

В първия ден на състезанието Рашид Ал Кетби и Карина Хеперле с Skoda Fabia R5 завършиха на първо място във временното класиране. Миналата година те завършиха на второ място в най-голямото ни автомобилно състезание.

Рали „България” е трети кръг за 2016 година в балканския рали трофей (BRT), който този сезон е част от европейския рали трофей (ERT). Предишните два старта бяха рали „Арад” в Румъния и турската надпревара „Мармарис”.

В рали „Арад” победата спечелиха Симоне Темпестини и Кармен Гауреану (Ford Fiesta R5), докато в Турция триумфираха Ягиз Авджъ и Бахадир Гюченмез с Peugeot 208 T16.