Пет медала спечелиха българските гимнастички от международния турнир по художествена гимнастика за жени и за девойки "София къп", който се провежда преди Световната купа. При жените Петя Борисова завоюва сребро на лента и бронз на бухалки, а при девойките Йоана Николова взе сребърно отличие на топка и бронзови на въже и на бухалки. Борисова, която се нареди пета в многобоя, получи за своето изпълнение на лента оценка от 17.150 точки, а на бухалки е трета със 17.200 точки. Със същата оценка е и американката Хедър Чан.

Три златни отличия завоюва рускинята Карина Кузнецова - на бухалки с 18.250 точки, на лента със 17.350 точки и на топка с 18.300 точки. Първа на обръч е Алия Прото (САЩ) със 17.600 точки. Петя Борисова направи грешка на финала на изпълнението си с обръч и завърши на четвърто място с 16.500 точки. При жените Альона Лобачева е шеста на финала с топка с16.100 точки и седма на бухалки с 15.900 точки. Ася Иванова завърши на седмо място на лента с 15.650 точки и е на осмо на обръч с 15.800 точки.

Първият тим на България завърши на четвърто място в отборното класиране при девойките. Йоана Николова и Полина Иванова събраха сбор от 96.100 точки след своите изпълнения.

На финалите при девойките Николова е втора на топка с 16.200 точки, трета на въже с 16.100 точки и трета на бухалки с 16.450 точки. На обръч българката остана шеста с 15.600 точки.

Рускинята Алина Ермолова спечели златото на въже с 16.850 точки и на бухалки с 16.650 точки. На обръч победителка стана Юлиана Телегина (Израел) с 16.200 точки, а на топка - Милена Балдасари (Италия) с 16.400 точки. Полина Иванова игра демонстративно на всички финали.

Днес са подиум тренировките за Световната купа. Българският отбор индивидуално и ансамбъл ще проведе своето официално занимание от 16.30 до 17.30 часа в "Арена Армеец".