Баскетболистките на „Дунав 8806“ победиха „Хасково 2012“ с категоричното 73:42 (23:8, 19:6, 14:15, 17:13) в мач от 21-ия кръг на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
Русенският състав започна по-добре срещата, вдъхновен от оглушителната подкрепа от трибуните. Първите точки дойдоха след точна стрелба отблизо на Шанте Еванс. Последваха още 7 безответни точки в коша на гостите. След 10 минути игра пък таблото вече показваше 23:8 за дунавки.
Втората част продължи при подобен сценарий, като дунавският аванс продължи да нараства. До края на полувремето той бе 28 точки, като момичетата на Георги Божков бяха записали 42 точки и допуснаха едва 14 в своя кош.
След почивката „сините феи“ продължиха да надиграват по всички показатели тима на Елена Станкова. Въпреки добрият за домакините развой, в зала „Дунав“ не липсваха и нервни моменти, породени главно от спорни отсъждания на реферите Владимир Цеков, Красимир Стойнов и Николай Цинцарски. Гостите все пак се възползваха от ситуацията и намалиха с много усилия изоставането си с 1 точка и 10 минути до края отстъпваха с 29:56.
В последната част двубоят се доиграваше и с финалната сирена отборът на „Дунав 8806“ се поздрави със заслужен успех със 73:42.
Кристина Сантяго отбеляза 14 точки, а Таня Чиров и Виолина Кочева записаха по 12 точки.
В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат „Левски“ в залата в квартал „Здравец“ на 23 февруари, неделя, от 18 ч.