Отборът на Левски спечели със служебен резултат 3:0 дербито от 20-ия кръг на А група с Литекс, предаде БГНЕС. Двубоят бе прекратен при резултат 0:1 в полза на „оранжевите”, след като спортният директор на ловчанлии Стойчо Стоилов накара своите футболисти да напуснат терена. До това се стигна след много емоционално първо полувреме, в което главният арбитър на двубоя Георги Йорданов показа два червени картона на играчи на Литекс, като при втория отсъди и дузпа в полза на Левски.

Първо в 15-ата минута нападателят на ловчанлии Бьорн Йонсен бе изгонен, след като бутна два пъти без топка Мигел Бедоя, за което логично получи директен червен картон. Въпреки численото неравенство обаче пет минути по-късно, „оранжевите” откриха резултата чрез Данило Асприля, който се възползва от грешка на Йордан Милиев и реализира за 0:1.

В заключителните минути на първата част ситуацията на терена ескалира. При атака на Левски Рафа Бенитес удари без топка Бедоя. И този път реферът бе безкомпромисен, показвайки директен червен картон, а освен това и отсъди 11-метров наказателен удар в полза „сините”.

Малко преди изпълнението на дузпата обаче на терена се появи спортният директор на Литекс Стойчо Стоев, който изисква от своите футболисти да напуснат терена, което на практика сложи и край на мача. Така Левски ще спечели служебно с 3:0 и по този начин ще се изравниха по точки с шампиона Лудогорец.