„Дунав 8806“ победи „Берое“ с категоричното 86:45 (32:14, 17:12, 19:6, 18:13) в мач от 19-ия кръг на шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
Капитанът на шампионките Зорница Костова откри резултата в мача с точна стрелба отблизо за 2:0. Ренета Дикова обърна веднага след това с тройка за 3:2 за „Берое“. Това бе последният път в срещата, в който гостите водеха. През първата четвърт те се доближиха на два пъти на точка зад „сините феи“. След 4-та минута обаче домакинският аванс започна постепенно да расте. Костова пък вкара и последните точки за тази част със зашеметяваща тройка със сирената, оформяйки 32:14 за домакините след 10 минути игра.
Дунавският аванс продължи да нараства и след подновяването на играта. В един момент достигна дори 26 точки за 45:19. На почивката двата тима се оттеглиха при 49:26 за домакините.
След подновяването на играта момичетата на Георги Божков продължиха да диктуват събитията на игралното поле. Треньорът се постара ад поддържа постоянно свеж състав. Ротацията се отрази добре на шампионките и разликата в тяхна полза мина дори 30-те точки. 10 минути преди края те водеха с 36 за 68:32.
През последната част двубоят се доиграваше и финалната сирена дойде при 86:45 за момичетата на Георги Божков.
Кристина Сантяго завърши с 24 точки и 8 борби за 20:40 минути игра. Цветомира Шаренкапова добави 17 точки и 5 борби, а Шанте Еванс – 14 точки и 7 борби за русенския успех.