„Дунав 8806“ надделя над „Хасково 2012“ с 82:57 (25:13, 15:17, 30:12, 12:15) в първи мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
За феновете на баскетбола в северния град имаше и специален подарък преди началото на срещата. Всеки зрител получи талон с отстъпка за зареждане с гориво в бензиностанциите на „Газпром“.
Виолина Кочева откри резултата в мача за 2:0 за домакините. Последваха силни дунавски минути и още преди петата минута русенският аванс бе двуцифрен. Краят на първата част маркира 25:13 за момичетата на Георги Божков.
До почивката дунавки контролираха играта. Гостите все пак хвърлиха много усилия и запазиха разликата и дори я намалиха за 40:30 за „сините феи“ на полувремето.
Серия от 18:4 за „Дунав 8806“ след подновяването на играта на практика реши изхода от двубоя, а 10 минути преди края таблото показваше 70:42 за домакините.
До финалната сирена шампионките продължиха да диктуват темпото и заслужено се поздравиха с успеха в първия мач от серията.
Най-резултатна за победителките бе Кристина Сантяго с 26 точки, а Радостина Димитрова добави 15 т. За гостите Анна Кирийенко се отчете с 20 точки, а Олга Дубровина вкара 16 т.
Така „Дунав 8806“ поведе с 1:0 победи в полуфинала. Вторият мач от серията е на 11 април, събота, от 18 ч. отново в залата в русенския квартал „Здравец“.