Баскетболистките на „Дунав 8806“ записаха нов успех в Националната баскетболна лига при жените. След като разгромиха лидера във временното класиране „Монтана 2003“ в Русе преди три дни, те постигнаха убедителна победа и в Стара Загора срещу местния „Берое“ с 93:63 (20:15, 23:20, 23:10, 27:18).
Вероника Петкова отбеляза първите две точки в мача с точни изпълнения на наказателни удари за 2:0 за „Берое“ по-малко от 10 секунди след началото. Минута и половина по-късно дунавки вече водеха след кош на Шанте Еванс отблизо и тройка на Зорница Костова. Водачеството се смени още няколко пъти, но в последната минута на първата част гостите направиха разликата 5 точки в своя полза за 20:15.
Следващите 5 минути бяха относително равностойни и беройки се доближиха на 3 точки до равенството. След това обаче момичетата на Георги Божков овладяха играта и дръпнаха с 12 точки. На почивката разликата падна до 8 точки за 43:35 за „Дунав 8806“.
Третата четвърт бе решаваща за крайния изход. Русенският тим не даде никакви шансове на своя съперник и го надигра по всички показатели. Авансът му започна да расте и 10 минути преди края вече бе 21 точки за 66:45.
При подобен сценарий протече и последната част, а финалната сирена фиксира 93:63 за шампиона и носител на Купата на България. Така след колебливите изяви през последния месец „сините феи“ записаха три категорични победи и гледат уверено към ново злато в дамския баскетболен елит.
5 състезателки на „Дунав 8806“ завършиха с двуцифрен точков актив. Радостина Димитрова и Шанте Еванс вкараха по 20 точки, а американката добави и 11 борби за дабъл дабъл. Сходно постижение записа и Таня Чиров с 19 точки, 10 борби и 7 откраднати топки. 17 точки реализира Цветомира Шаренкапова, а капитанът Зорница Костова завърши с 11 точки и 7 асистенции.