„Дунав 8806“ победи „Нефтохимик 2010“ с 97:71 (23:22, 28:13, 19:19, 27:17) в мач между основните съперници за златото в дамския баскетбол през последните години в България. Двубоят се игра пред около 1 000 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
„Дунавки“ не започнаха по най-добрия начин. Гостите от Бургас откриха резултата с тройка на Мария Желязкова, а след около минута игра водеха с 10:2. В края на първата четвърт обаче русенският тим излезе напред след точна стрелба на Жаклин Златанова за 23:22.
Серията на домакините продължи и те не допуснаха нов обрат. Вместо това закръглиха разликата на 10 точки в своя полза за 39:29 4:20 минути преди почивката. Тя дойде при 51:35 за момичетата на Георги Божков.
„Дунавският“ аванс продължи да варира, но не и да изчезва. 30-та минута отчете 70:54 за домакините на таблото.
През последната част играта продължи при подобен сценарий. Маргарита Илиева направи разликата 20 точки за 84:64 за „Дунав 8806“ малко повече от 4 минути преди края. Финалната сирена фиксира 97:71 за шампионките на България, които бяха изпратени от своите фенове с „Дунав шампион“.
Най-добра за победителките бе Виолина Кочева с 19 точки, 6 асистенции и 5 борби. Цветомира Шаренкапова добави 15 точки и 5 борби. Шанте Еванс и Зорница Костова записаха по 13 точки. Към това капитанът на „дунавки“ добави 7 асистенции, а американката 5 борби.
За „Нефтохимик 2010“ най-резултатни бяха Лорън Бел и Мария Жеязкова с по 18 точки.