Баскетболистките на „Дунав 8806“ записаха категоричен успех с 88:50 (25:10, 19:11, 13:15, 31:14) срещу „Рилски спортист“ в Русе. Това бе първия официален мач за „сините феи“ пред вярната им публика в залата в квартал „Здравец“ за сезон 2013-14.
Първите точки в мача бяха за домакините. Те до края така и отстъпиха водачеството си. Вместо това авансът им непрекъснато растеше. 7 минути след началото публиката посрещна с оглушителни аплодисменти дебютантката с екипа на „Дунав 8806“ Таня Чиров, която влезе в игра при 19:6 за русенския тим. Тя отговори на феновете с две бързи тройки, а първата четвърт приключи при 25:10.
Играта продължи при подобен сценарий и през следващата част. „Дунавки“ владееха изцяло инициативата и логично на почивката преднината им вече бе от 23 точки за 44:21.
Това даде повод на старши треньора на русенския отбор Георги Божков да започне ротация в своя състав. Преднината на домакините обаче не намаляваше особено, а 10 минути преди края на срещата тя бе отново над 20 точки за 57:36.
В последната част „Дунав 8806“ дори вдигна оборотите и разликата набъбна още по-осезателно. До края тя стана още по-голяма, а публиката приветства и дебюта в представителния тим на възпитаничката на ДЮШ на клуба 16-годишната Любомира Тодорова. Финалната сирена оформи 88:50 за домакините.
За победителките най-резултатни бяха Таня Чиров и Шанте Еванс с по 19 точки, а Тия Люис записа дабъл дабъл с 16 точки и 10 борби.
За гостите Наталия Топалова завърши с 18 точки, а Стефка Митева се отчете с дабъл дабъл от 12 точки и 13 борби.