Баскетболистките на „Дунав 8806“ започнаха с успех сезон 2013/2014 в НБЛ-жени. Момичетата на Георги Божков победиха „Левски“ с 63:59 след много обрати в София.
Домакините успяха да натрупат преднина от 4 точки след 10 минути игра и водеха със 17:13. След това обаче „дунавки“ затегнаха защитата и това логично се отрази на резултата. Така на почивката двата състава се оттеглиха при 25:25.
След подновяването на играта, русенският тим продължи силната си серия и поведе. Последваха няколко обрата. 10 минути преди края на срещата все пак отново „Дунав 8806“ бе напред за 44:41 в своя полза.
Баскетболистките на „Левски“ направиха всичко по силите си да се върнарт в мача и отчасти успяха с нов обрат. В края обаче избраничките на Георги Божков показаха по-стабилна и съсредоточена игра и заслужено се поздравиха с победата за 63:59.
Шанте Еванс се отчете с дабъл дабъл за победата на шампионките с 26 точки и 11 борби. С 12 точки, 5 борби, 5 откраднати топки и 4 асистенции завърши Цветомира Шаренкапова.
Дабъл дабъл с 13 точки и 10 борби за „Левски“ записа бившата „дунавка“ Шарел Алън, а Христина Иванова добави 22 точки за домакините.
„Постигнахме трудна победа. Най-важното е, че спечелихме този мач. Допуснахме много грешки. Американките Тия Люис и Шанте Еванс трудно се адаптираха към играта на „Левски“ и направиха много грешки, като натрупаха бързо и нарушения. Въпреки че отбеляза 26 точки, Шанте направи много грешки в нападение“, сподели треньорът на „Дунав 8806“ Георги Божков.