Марк Уебър сложи край на доминацията на своя съотборник Себастиан Фетел в квалификационните сесии и си спечели първото място в стартовата решетка за утрешното състезание от Формула 1 за Голямата награда на Япония на пистата "Сузука".

Австралийският ветеран, който кара за тима на Ред Бул, грабна първия си пол-позишън този сезон с най-добро време от 1:30.915 минути. Германският световен шампион Фетел, който е съотборник на Уебър, остана с второ време - 1:31.089 минути.

Британският пилот на Мерцедес Люис Хамилтън спечели тежката битка за третото място, изпреварвайки за него Ромен Грожан и Фелипе Маса, които утре ще започнат съответно като четвърти и пети в стартовата решетка. Германците Нико Розберг и Нико Хюлкенберг са шести и седми, осмото място остана за Фернандо Алонсо.

Топ 10 пък затварят Кими Райконен и Дженсън Бътън.