„Дунав 8806“ победи „Цървена звезда“ в първия си мач от традиционния международен турнир „Русчук“.
Русенският отбор започна по-добре и поведе с 4:0. Последваха 6 безответни точки за гостите от Белград за 4:6. Нова силна серия обаче обърна резултата отново в полза на „дунавки“. Първата четвърт приключи при 24:16 в тяхна полза, а 10 минути по-късно таблото вече показваше 48:33 за домакините.Разликата варираше между 16 и 20 точки, а след 30 минути игра резултатът бе 69:53 за момичетата на Георги Божков. Последната четвърт протече про подобен сценарий, а финалната сирена фиксира 91:66 в полза на „Дунав 8806“.
Най-добра за победителките бе Тия Люис с дабъл дабъл от 16 точки и 15 борби. Виолина Кочева добави 15 точки, Радостина Димитрова записа 14 точки, а Зорница Костова и Шанте Еванс по 13.
За сръбския отбор с най-много точки 21 завърши Нина Джокович, а Александра Цървендакич добави 15 точки.
Преди срещата се състоя и официалното откриване, на което кметът на Русе Пламен Стоилов проветства участниците, като не пропусна да отбележи, че баскетболът за пореден път обединява стотици русенци в зала „Дунав“. Заслужено признание получи и Пламен Минков, за който двубоят „Дунав 8806“ - „Цървена звезда“ бе достоен бенефис на дългогодишната му кариера като баскетболен рефер. Той бе удостоен със специални грамоти, награди и подаръци от Община Русе, БФБаскетбол, русенските баскетболни клубове, колеги съдии, а феновете го дариха с „дунавско“ шалче.
Начало на „Русчук“ даде оспорваният двубой между „Нефтохимик 2010“ и „Сфънту Георге“. Бургаският отбор водеше в резултата през цялото време, за което допринесе и слабото представяне в стрелбата и борбата под двата коша на момичетата на Дери Чаба. В края все пак тимът от румънска Трансилвания стигна до равенството за 78:78 след 40 минути игра. В 5-минутното продължение си пролича умората в редиците на „Нефтохимик 2010“ и „Сфънту Георге“ стигна до победата с 87:84.
Най-добра за победителките бе Саманта Прахалис с 25 точки, 9 асистенции и 8 борби, а Жасмин Уотсън записа дабъл дабъл със 17 точки и 11 борби.
За тима на Петко Маринов най-резултатна бе Каролин Дейвис с 27 точки. Тя добави и 15 борби за дабъл дабъл. С подобен успех бе Мария Желязкова с 16 точки и 13 борби, а Лорън Бел реализира 18 точки.