С помощта на своята суперзвезда Неймар отборът на Бразилия успя да обърне Португалия с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Жилет Стейдиъм" в Бостън.

Раул Мейрелеш се възползва от груба грешка в отбраната на Селесао в 17-ата минута и изведе португалците напред, но Тиаго Силва след центриране на Неймар от ъглов удар изравни в 20-ата. Новото попълнение на Барселона осигури преднина на южноамериканците в 34-ата минута, вкарвайки хубав гол след самостоятелен рейд /вижте видеото/ . От Неймар тръгна и атаката за третия гол на Бразилия, автор на който стана Жо в 49-ата минута. На тима на Луис Фелипе Сколари му предстоят контроли с Южна Корея в Сеул на 12 октомври и със Замбия в Пекин три дни по-късно.