„Дунав 8806“ победи „Хасково 2012“ с 68:57 (13:22, 26:12, 16:11, 13:12) във втория мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред около 800 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
Отново Уолтия Рол откри резултата за 2:0 за гостите. Съвпаденията с началото на първата среща обаче бяха само тези. По-точната стрелба на хасковския тим направи аванса му двуцифрен за 12:2 по-малко от 4 минути след стартовата сирена. Разликата се запази в тези граници и първата част приключи при 22:13 за тима, воден от Елена Станкова.
През втората четвърт обаче дунавки показаха далеч по-добра концентрация и постепенно стопиха разликата. Тройка на Радостина Димитрова пък направи обрата за 29:27 за шампионките 4 минути преди края на полувремето. До почивката водачът не се смени, а тя дойде при 39:34 за „Дунав 8806“.
Малко след подновяването на играта хасковки все пак отново поведоха за 40:39. „Сините феи“ отговориха със серия от седем безответни точки в коша на съперника, а 10 минути преди края преднината им бе 10 точки за 55:45.
До финалната сирена момичетата на Георги Божков поддържаха дистанция от 10 и повече точки и не позволиха на съперника да се доближи. Така „Дунав 8806“ поведе с 2:0 победи в полуфинала, а русенската публика изпрати своите любимки със скандирания „Дунав шампион“. Третият мач от серията е на 14 април, понеделник, от 18 ч. в хасковската зала „Дружба“.