Мисията в София отново бе ръководена от д-р Джон Робъртс и в нея участваха представители на акредитирани от МААЕ програми - проф. д-р Атила Ашоди (Budapest University of Technology and Economics), и проф. д-р Радек Шкода (University of West Bohemia in Pilsen).
От Софийския университет координатори на срещите бяха доц. д-р Пламен Петков (съдиректор на програмата от Физическия факултет), както и деканите на двата факултета - проф. д.фз.н. Георги Райновски (Физически факултет) и доц. д-р Атанас Георгиев (Стопански факултет), заместник-декани и водещи преподаватели по дисциплини от новата програма.
Визитата започна с представяне на резултатите от работата на екипа от Стопанския факултет и Физическия факултет във връзка с препоръките, получени при първото посещение през март 2023 г. Тогава бяха проведени срещи не само с представители на университета, но и в Агенцията по ядрено регулиране (АЯР). Първата и сегашната, финална, мисия имаха за цел да оценят готовността на Софийския университет да получи акредитация от т.нар. Международна академия по мениджмънт (INMA) на МААЕ с новата си магистърска програма "Ядрени технологии, мениджмънт и иновации".
В рамките на седмицата имаше срещи в Стопанския факултет и във Физическия факултет, на които бяха представени елементи от програмата, процесите по нейното управление, както и бъдещите планове за развитие.
Очаква се официалното решение за акредитацията да бъде финализирано през пролетта на 2024 г.
Магистърската програма "Nuclear Technologies, Management, and Innovations" е в професионалното направление 3.7 "Администрация и управление" и е създадена съвместно от Стопанския факултет и Физическия факултет. Тя е с продължителност от четири семестъра и е изцяло на английски език. Дисциплините в програмата ще се водят от щатни преподаватели в Софийския университет, от хонорувани преподаватели от практиката, както и от гост-лектори от чуждестранни и български научни организации, институции и компании.