"Важно е да работим върху реалните и практически умения, които са необходими на съвременния свят, на реалния бизнес, на развитието на икономическата среда както за младите, така и за тези, които се намират в етапа на своята трудова реализация, т.е. ученето през целия живот и уменията на възрастните", каза заместник-министърът на образованието и науката Мариета Георгиева. Тя отбеляза, че е важно не само създаването на умения, но и как успяваме да ги използваме в максимална степен при работната сила.
По време на форума бе коментирано, че е необходимо все повече работодатели да знаят, че кадрите им могат да валидират уменията си, както и да познават новите препоръки и инструменти на Европейския съюз (микроудостоверения и индивидуални сметки за обучение, цифров и зелен преход).
В работната среща освен представители на различни институции и организации от България, се включиха експерти от Генералната дирекция за подкрепа за структурни реформи в Европейската комисия, от ОИСР, от Латвия и Норвегия.