Другият такъв водоем на територията на област Търговище е язовир „Ястребино“ край Антоново. Общият му обем е 62, 300 млн. куб. м вода, а наличният към днешна дата е 39, 497 млн. куб. метра. При него средният денонощен приток и разходът са изравнени, показват данните.
В Търговищка област към днешна дата на режимно водоподаване са няколко населени места. В община Омуртаг, където от години населението страда от безводие, сега, благодарение на валежите, вода по чешмите няма единствено през нощта. Водоподаване е осигурено от 5:30 до 22:30 часа. По думите на Миланов в карстовия водоизточник край сливенското село Кипилово, откъдето идва водата за Омуртаг, вода има в излишък.
На територията на община Търговище на режим са селата Божурка, Пайдушко и Голямо ново. Причината за първите две населени места е компрометирана вътрешна водопроводна мрежа. Водоподаване е осигурено от 7:00 до 12:00 часа и привечер - от 17:00 до 22:00 часа. За с. Голямо ново е осигурено водоподаване на 12 часа. Тук причината е недостиг на вода във водоизточника.
Същата е причината и за режима в поповското село Априлово. В село Конак има недостиг на вода във високата част на населеното място.
По данни на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Търговище, които подават информация за качеството на питейната вода, на режим в община Опака са и жителите на село Гърчиново. Там има недостиг в част от селото, получаващо вода от гравитачното водоснабдяване. Вода се подава по три часа на ден.
В региона няма сериозни проблеми с качеството на питейната вода. От началото на юни здравните инспектори са извършили 18 изследвания на проби в различни населени места. За констатираните нарушения във водоснабдяването са издадени четири предписания и е съставен един акт.