По думите ѝ, произведенията в експозицията не са напълно абстрактни, а причината за това е, че в тях има цитати от историята на изкуството, както и от нейни лични преживявания и спомени. „Обичам да правя паралели между минало и настояще и така, всъщност, аз постигам моите мечти. Така че „другаде“ е въображаемо място, където аз просто мечтая“, коментира авторката.
Лариса Илиева посочи, че като художник се стреми да се променя, без да изневерява на своята същност. „Винаги се опитвам да се потапям в един градивен хаос, защото именно в него намирам нишката, чрез която осъществявам художествената си идеята“, каза още тя.
В изложбата са включени около 30 платна, сред които „Съвременна Мадона”, „Сън в лятна нощ” и „Завръщане в Живерни”. Част от тях са създадени специално за събитието, а други са от предишни периоди, но не са показвани пред публиката в столицата до този момент.
Техниката на Илиева е повлияна от класическата европейска живопис, сецесиона и японската гравюра, които се преплитат с използването на съвременни материали като цветните маркери. Авторката комбинира интензивни цветове с графични ритми, изпълнени с черен китайски туш, и добавя различни щрихи и текстури върху платното.
Куратор на експозицията е Христина Бобокова. Тази изложба разкрива любими кътчета от съзнанието на художничката, коментира тя. „Това, което забелязвам в работите и в творчеството на Лариса, е нещо много специфично. Нейните работи са изключително позитивни. Нейният характер е толкова чувствен, нежен, че бяга над злободневните теми“, допълни кураторката.
Лариса Илиева е художничка на свободна практика, която живее и работи в Париж. През 1996 г. завършва Факултета по изобразителни изкуства към университета “Св. св. Кирил и Методий” във Велико Търново със специалност живопис в класа на проф. Николай Русчуклиев. След 2009 г. Лариса разделя творческата си работа и живот между Франция и България.
Авторката има повече от 20 самостоятелни изложби в България, Франция, Люксембург, САЩ и участва в международни групови изложби. От 2012 г. участва в артистичен тандем със съпруга си - художника Николай Панайотов и досега имат реализирани седем съвместни експозиции в България, Франция и САЩ. През 2008 г. те създават „Бялото училище”, център за съвременно изкуство в с. Стоките, където творят и организират част от своите артистични прояви.