Александър Донски с две победи за деня на турнир по тенис в Тунис

Александър Донски постигна две победи за деня и се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Монастир (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.
На двойки националът за Купа "Дейвис" е поставен под номер 2 в схемата. С Робин Бертран (Франция) те победиха Кадзуки Нишиваки (Япония) и Каран Сингх (Индия) със 7:6(5), 6:2 за 77 минути.
По-рано през деня Донски постигна труден успех на сингъл срещу участващия с "уайлд кард" Анро Нел (Южна Африка) със 7:6(2), 3:6, 6:2 за 2:17 часа.
Българинът допусна още в първия гейм, но успя да изравни 2:2, след което взе тайбрека със 7:2 точки. Във втория сет Донски изгуби подаването си при 1:2, а до края пропусна пет шанса да върне пробива. Но в третия сет той успя да поведе с 3:0и без проблеми затвори мача.
Донски наниза 24 аса, а съперникът му във втория кръг ще бъде определен в сряда от мача Моез Ешарги (Тунис) и Йоанис Ксилас (Гърция).
Междувременно, трима българи се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.
Габриел Донев и Илиян Радулов победиха турската легенда Марсел Илхан и Артьом Тютюнов (Рус) с 6:2, 6:1 за само 45 минути  и ще играят във втори кръг с водачите в схемата Йохан Никлес (Швейцария) и Ерик Ваншелбойм (Украйна).
Янаки Милев и Матиас Уйвари (Австрия) отстраниха словенските братя Мак и Ник Микович със 7:6 (7), 3:6, 10:3. Следващите им съперници ще бъдат Юмют Акоюн (Турция) и Игор Хименес (Бразилия).
В сряда Милев, Донев и Радулов започват участието си и на сингъл.