Беренике втора в малкия финал на 1000 метра за Световната купа

Каякарката на „Локомотив“ /Русе/ Береника Фалдум се класира на второ място във финал „Б“ /1000 метра/ на турнира за Световната купа в унгарския град Сегед. Тя взе участие и в малкия финал на 500 метра, където завърши с 9-о време.
„Става дума за изключително силен турнир с участието на най-класните гребци от 50 държави. В старта на 500 метра Беренике например трябваше да мери сили с две шампионки от олимпийските игри в Лондон. Имаше доста медалистки от световни и европейски първенства“, съобщи за „Утро“ треньорът в „Локомотив“ Евгени Недев.
Късно снощи унгарката с български паспорт трябваше да гребе на маратонската дистанция от 5 километра.
Русенецът Мирослав Кирчев, който се състезава вече за „Левски“ /Сф/, финишира първи във финал „Б“ /500 метра/.