За тях се грижи семейството на Боян Минков, който през летните месеци организира за малчуганите „Приключенски лагер“ сред природата. Вече близо пет години лагерът се радва на успех и децата на възраст от седем до 16 години могат да видят много животни и птици събрани на едно място, да се грижат по време на лагера за тях, като за домашни любимци. Сърните Герка и Зорка са най-необичайните домашни любимци, които имат във фермата и, разбира се, са любимците на децата. Сърните приемат хората, които се грижат за тях, като родители може би, защото получават грижи и храна от нас, споделя Боян Минков. Сърните към непознати хора са доста внимателни и се плашат, но въпреки това са и много любопитни. Бързат да подушат този, който ги е приближил.
Всичките ни домашни любимци във фермата живеят заедно в хармония. Често ще видите котка или куче, склонили глава на гърба на сърничката. Към тях са се присъединили и зайците. Кучетата ни във фермата повечето са ловни, защото с тях ходим на лов за диви свине, които в този край много се срещат, допълва Минков. Атракция за всички са нашите 26 коня, магарето Марин и кравите ни Благуна, Благуша, Саманта и Велика. Много е вълнуващо да видиш как на едно място се хранят сърни, всичките птици, зайци и котки, и е интересно как животните явно също си имат предпочитания и създават приятелства, дори едно диво животно като сърната може да бъде най-близко с една котка, допълва Минков.
Много и най-разнообразни са домашните любимци, които отглеждат видинчани. На първо място са кучетата и котките - от различни породи, срещат се и екзотични домашни любимци-основно птици. От години най-многобройни са любителите в региона, които отглеждат декоративни гълъби, с които участват на много национални и международни изложби. Видинският клуб за декоративни птици е известен в страната и чужбина. Видинските гълъбовъди отглеждат гълъби - местни породи - „Видинска мъсърлия“, „Сиви белоглави“, „Телоиц”, които се срещат по поречието на Дунав. Но най-много се гордеят с породите „Червени алове“ и „Шарени съзъклии“, които в страната ги знаят и като видински породи гълъби. Местни гълъбовъди твърдят, че пазят породата още от времето на Осман Пазвантооглу (1800 г.), първите екземпляри от които са му били подарени от унгарския крал.