"Това е една много търсена социална услуга и ние я предлагаме от самото създаване на центъра. Основната идея на трудотерапията, е потребителите да изградят трудови навици и елементарни способности да боравят в ежедневието. Терапията може да бъде в различни направления - да творят с ръцете си, да създават свои проекти", посочи Чолакова. Тя каза, че целта е да се спомогне на лицата с увреждания за по-добрата им интеграция в обществото и уточни, че грижата за тези хора е дългосрочна и не става въпрос за обучение за определен срок.
"Ако лицето се чувства добре тук, или ако не е постигнато това, от което има нужда, ние продължаваме да работим с него", поясни Чолакова. Потребителите на центъра са от от 18 до 55 години с различни увреждания, повечето с интелектуални затруднения.
По данни на Регионална дирекция "Социално подпомагане" на територията на община Бургас през 2020 г. са регистрирани 10 247 лица с увреждания. Изпълнението на проекта за предлагане на специализирани услуги е един от начините, с които Община Бургас изпълнява социалната си политика за обгрижване на тези нуждаещи се от подкрепа хора.