Там ще дойдат двайсет национални делегации, както и високопоставени представители на ЕС, ООН, ФИФА и Олимпийския комитет.
За срещата на върха в района на курорта Нуса Дуа, който е в южната част на Бали, ще бъдат разположени 18 000 полицаи и военни. Държавните и правителствени ръководители ще бъдат настанени в двайсетина хотела, сред които и "Апурва Кемпински", където ще бъде самата среща на върха. Периметърът около хотелите ще бъде под военна защита, а полицията ще отговаря за зоната извън периметъра.
В района на срещата са разположени и 12 военни кораба, 13 хеликоптера и 4 бойни самолета - Ф16 и "Сухой", разузнавателни апарати на "Боинг", два товарни самолета "Херкулес", като единият от тях ще бъде за медицинска евакуация, ако се наложи.
Тъй като Индонезия е страна с близо 130 активни вулкана и силна сеизмична активност, около 1500 членове на силите за сигурност ще отговарят специално за евакуацията на видните гости, ако Бали бъде връхлетян от природно бедствие. На острова има три активни вулкана. А през 2014 г. трус в района на остров Суматра предизвика катастрофално цунами, отнело живота само в Индонезия на 170 000 души. В случай на наводнения и на земетресения на острова, за евакуация са предвидени и хеликоптери и разнородни превози средства.
Иначе властите вече спряха протестна велосипедна акция на "Грийнпийс" и задържаха и няколко чужденци.
На остров Бали освен това се въвеждат и ограничения за придвижването на жителите и се преустановяват религиозните церемонии по време на срещата на върха. А много жители на острова получиха разпореждане да работят и да учат дистанционно в дните на форума на високо равнище.
Националната електрическа компания пък забрани на островитяните да пускат хвърчила по време на събитието, за да не паднат те върху електропроводите и да предизвикат аварии в електроподаването.
Индонезийското разузнаване в сътрудничество с разузнаванията на САЩ и Китай пък се грижи за осуетяването на всякаква форма на тероризъм по време на срещата на върха.
Големият отсъстващ от форума на Г-20 ще бъде руският президент Владимир Путин, а руската делегация ще се води от Сергей Лавров.
Украинският президент Володимир Зеленски ще се включи в срещата по видеоконферетна връзка и ще призове лидерите на Г-20 да засилят отговора си на руската инвазия в неговата страна.
В навечерието на срещата утре двустранна среща ще имат президентите на САЩ и Китай Джо Байдън и Си Цзинпин.
От Европа на срещата в Бали ще присъстват президентът на Франция Еманюел Макрон, германският канцлер Олаф Шолц, премиерите на Испания и Италия Педро Санчес и Джорджа Мелони, председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и председателят на Европейския съвет Шарл Мишел. Новият британски премиер Риши Сунак също ще дойде на срещата на върха.
Канада, Австралия, Япония и Индия ще бъдат представени от премиерите си Джъстин Трюдо, Антъни Албанезе, Фумио Кишида и Нарендра Моди. Южна Африка, Турция, Южна Корея и Аржентина ще бъдат представени от президентите си Сирил Рамафоса, Реджеп Тайип Ердоган, Юн Сук-йол и Алберто Фернандес. Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства ще бъдат представени съответно от престолонаследника Мохамед бин Салман и от президента шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян. Бразилия ще бъде представена от външния си министър Карлос Франка, Мексико ще изпрати също своя външен министър Марсело Ебрард. На форума генералният секретар на ООН Антониу Гутериш ще участва като наблюдател.