Тя участва в дискусия на тема „Медии и спасение на човека“ в рамките на 17-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция (БТА) в Йерусалим и Тел Авив.
Анонимността на новините тя свърза със социалните медии. „Там е много лесно някой зад някакъв профил да казва, каквото му хрумне, и много целево да твърди неща, с които иска да въздейства. Ако цялата ни комуникация със света е само по този опосредстван начин, сме много застрашени. Но ако имаме среда, от която да изхождаме, която да ни дава стабилността на човешките отношения, тогава би имал възможност човек да оценява по различен начин големите новини“, каза Кьосева.
Журналистката коментира, че силата на културните медии е в създаването именно на общности от хора, които се познават и знаят как да преценят източника на информация. Журналистката допълни, че това се отнася и за църковните общности.
В рамките на панела Кьосева говори и за ценностите в медии, като засегна темата за хуманизиращите акции. „Има много лоши новини – катастрофи, смърт, нещастие, които много често са предпочитани от медиите. Разбира се, тяхното безцелно повторение е неблагоприятно. Но ако една такава новина се представи така, че да може да се помогне на даден човек или кауза, това би било важно не само по отношение на този човек или кауза. А и с това, че хората, които се въвличат в обсъждането и помощта, се хуманизират“, коментира Кьосева.
Световната среща на българските медии се провежда в партньорство с "Аурубис България", Пощенска банка и фирма "Димитър Маджаров-2".