Русенски кануист остана на едно примигване от евромедал

5 десети от секундата разделиха единайсетокласника в Спортното училище Преслав Георгиев от медал на европейското юношеско първенство по кану-каяк в полския град Познан. Възпитаникът на треньора Евгени Недев завърши четвърти във финала на кануистите /200 метра/. Победителят пък финишира само на секунда пред русенеца.
„Знаете ли какво са 5 десети? Това е едно бързо примигване на окото. Преслав се представи чудесно - както финишира четвърти, така можеше да се класира първи“, обясни пред „Утро“ треньорът в Спортното и клуб „Локомотив“ Недев.
Според него пред Георгиев се задава сериозно бъдеще.
„Техничен е, труди се много, освен добър състезател е и скромно момче. Участието му в Познан беше и първият му международен старт“, посочи Недев.
Следващата цел пред Преслав е да се представи добре на световното първенство, което ще се проведе по средата на септември в Португалия.