„Дунав“ измъкна с характер победа срещу силния тим на Балчик

С гол на Симеон Иванов в 74-а минута отборът на „Дунав“ победи „Черноморец“ /Балчик/ с 1:0 в най-интересния мач от кръга в първенството на Североизточната Трета лига. Иванов се разписа след разбъркване в наказателното поле, а успехът на „светлосините“ тежи повече, защото бе постигнат срещу един от най-добрите тимове в дивизията.
Проблемите при дунавци бяха сериозни. Василен Марков и Симеон Дочев останаха извън терена заради контузии, а Джан Хасан бе на трибуните заради лишаване от права за една среща. Така в центъра на защитата като титуляр започна Кристиян Маринов.
Мачът бе доста равностоен. Гостите държаха топката по-трайно, а домакините разчитаха на контри. При една от тях Преслав Петков бе изведен сам срещу вратаря, който обаче парира удара. Шанс за гол се откри и пред Атанас Стамболов, който играе все по-добре с всеки мач.
След почивката футболистите на „Дунав“ започнаха да печелят по-често борбата за първа топка. Балчиклии обаче създадоха много опасна ситуация пред вратата на Винченцо Ангелов, който, подпомогнат от Диян Димов, предотврати почти сигурен гол. Към края на мача влезлият като смяна централен нападател Александър Кирилов пропусна да се разпише от удобно положение. За съжаление, той получи нова травма. Доскоро Александър лекуваше контузия в глезена.
Пет минути преди края на двубоя „Черноморец“ /Балчик/ остана с 10 дущи. Кристиян Георгиев срита Албер Силвиев в гърба и бе изгонен.
Преди мача футболистите на „Дунав“ почетоха с едноминутно мълчание паметта на Калоян Копчев. Шефът на Здравната каса в Русе бе един от хората, които помагаха със сърце за възраждане на клуба.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Диян Димов, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Пламен Иванов, Огнян Николов /57 - Александър Кирилов/, Атанас Стамболов /86 - Теодор Иванов/, Преслав Петков /72 - Константин Митев/, Симеон Иванов /86 - Преслав Папарков/.