Златен, сребърен и бронзов старт за „Компас“-а в Шумен

Състезателите на русенския клуб „Компас-Крос“ взеха участие в 44-тото издание на международен турнир по спортно ориентиране, валиден и за надпреварата за купа „България“. Стартът се състоя на Шуменското плато.
Петър Борисов спечели титлата при младежите, дублирайки златото си от миналата година. След две етапни победи Ивайло Каменаров допусна дребни грешки във финалното бягане и се нареди трети при мъжете.
Ето класирането на русенци в отделните възрастови групи: момичета до 12 години - Ема Цанева - шесто място; девойки до 16 години - Велина Коева - второ място, Десислава Бахчеванова - пето; юноши до 16 години - Стефан Йорданов - трето място, Даниел Генчев - пети; мъже до 35 години - Никола Рачев - осмо място; жени до 45 - Тодорка Каменарова - трето; ветерани, мъже до 80 години /!/ - Стоян Икониев - трето място.