Отборът на "Ферари" във Формула 1 се тресе, тъй като двамата съотборници Себастиан Фетел и Шарл Леклер не могат да намерят общ език.
Младият монегаск влезе с гръм и трясък в Скудерията и се представи страхотно през този сезон, който е пред своя край. Конкуренцията, която получи германецът, му дойде някак неочаквано и увеличи напрежението, поставяйки под огромно въпросителна бъдещата му позиция като пилот №1 във "Ферари".
Фетел категорично бе такъв докато Кими Райконен носеше червения гащеризон в последните сезони. Сега обаче е съвсем различно, защото Скудерията има двама еднакво амбициозни пилоти, които искат да са на върха.
Напрежението между Фетел и Леклер ескалира по време на Гран при на Бразилия, когато германецът опита да задмине съотборника си и да вземе четвъртото място, но последва сблъсък, който ги извади от сметките.
Подобно напрежение между съотборници не е изолиран случай както във Формула 1, така и във всеки един отборен спорт.
Наскоро това се получи в английския национален отбор по футбол, където клубните страсти взеха връх над общата кауза. Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити и Джо Гомес от Ливърпул се сбиха на лагера на "Трите лъва", след като преди това се сдърпаха на "Анфийлд" в мача между клубните им отбори.
Селекционерът Гарет Саутгейт взе решение да извади Стърлинг временно от състава и сякаш потуши страстите, които категорично не са в интерес на националния отбор.
Конкретно там е имало и други случаи на съотборници, които не се понасят. Всички помним свадата между Джон Тери и Уейн Бридж преди девет години. Тогава доскорошният капитан на Челси оправи бившата жена на съотборника си.
Бридж отказа да стисне ръката на Тери, а последният бе замесен и в скандал с друг съотборник в английския национален отбор - Рио Фърдинанд. Свадата се разрази две години по-късно, когато братът на Рио - Антон, обвини Тери, че го е обидил на расистка основа по време на мача между Куинс Парк Рейнджърс и Челси.
Тери беше наказан, а капитанската му лента в Англия - отнета. Приятелството му с Фърдинанд приключи и до днес няма да ги чуете да говорят радушно един за друг.
По-рано в английския футбол имаше и друго велико съперничество - това между Анди Коул и Теди Шерингам в Манчестър Юнайтед. Двамата изградиха страхотно партньорство в атаката на "червените дяволи", но не се понасяха. Всичко започна, когато Коул дебютира за Англия, заменяйки съотборника си в Юнайтед. Не получи ръкостискане от Теди, а този наглед безобиден "жест" ги скара за следващите 15 години.
Това навежда на мисълта и за други двама големи нападатели, които не се разбираха като съотборници - Ромарио и Едмундо във Вашко да Гама. Ромарио не попада в състава на Бразилия за Мондиал 1998, а на негово място е взет именно Едмундо. Пренебрегнатият голмайстор отваря свой тематичен футболен бар в Рио и на една от вратите в мъжката тоалетна поставя карикатура на Едмундо, седнал на омекнала футболна топка. Ромарио настоява, че това е просто безобидна шега, но колегата му не е никак очарован. И това, макар че в предишните години двамата са неразделни.
Има такъв пример и в българския футбол през 1991 година. Пословично е неразбирателството между Христо Стоичков и Николай Илиев. Двамата не крият, че са водили спор за капитанската лента на България и до ден днешен не са в топли отношения.
"Аз бях капитан, а той претендираше за поста. Тогава играех в Болоня и се контузих. И той сложи лентата. Върнах в отбора, но Ицо претендираше, че той трябва да бъде капитан. Треньорът Вуцов направи събиране преди квалификацията с Румъния. Националите гласуваха и ме преизбраха. След това Стоичков пак напираше. И на следващия мач срещу Шотландия аз извиках журналистите и предадох капитанската лента на Боби.
Най-емблематичният случай на яростен конфликт между съотборници остава този между Макси Лопес и Мауро Икарди. Някои го наричан "най-голямото предателство във футбола".
През 2008-а младият аржентински талант Икарди напусна родината си за първи път и отиде да търси късмета си в Барселона. Талантът му бързо бива забелязан, а освен това Мауро завързва силно приятелство със сънародника си Макси Лопес.
По-късно през годината Макси се ожени за модела Уанда Нара, която Икарди бе виждал само по телевизията и знаеше много малко за нея.
През 2011-а Икарди бе пратен под наем в Сампдория, а година по-късно и Макси се озовава там след трансфер от Милан. Останалата част от историята е неприятна за Лопес. Уанда заряза съпруга си заради Икарди, а трите деца на Макси приеха радушно "новия си баща". Освен всичко те са татуирани върху тялото му, за да е пълна латиноамериканската сага.
Години по-късно Лопес прости предателството на своя бивш приятел, но горчивината си остава. В момента Уанда е агент на нападателя на ПСЖ и се разпорежда със завидните му приходи.
В баскетбола също е имало не един и два сблъсъка на характери. Най-подходящият пример е онзи отбор на Лос Анджелис Лейкърс между 2000 г. и 2002 г. Тогава никой не можеше да спре доминаторите Коби Брайънт и Шакийл О'Нийл. Легендарният отбор спечели три поредни титли и можеше да завоюва още, ако двамата големи играчи се разбираха.
Тогава Шак бе доказалата се звезда, докато Коби се надяваше да поеме щафетата и да а лидерът. Постепенно стана трудно за двамата да намират общ език и О'Нийл беше пратен в Маями, което доведе до края на династията на Лейкърс.
Еуфория имаше и в Кливланд през 2014-а, когато Леброн Джеймс обяви, че се завръща у дома. Всички в града, освен може би Кайри Ървинг. Досегашният лидер загуби своето място под светлината на прожекторите и не успя да се разбере с новия си съотборник.
Отборът достигна три поредни финала в НБА, но спечелиха само един. Ървинг открито заяви, че му е писнало да играе под сянката на Леброн и напусна отбора в посока Бостън.
В повечето случаи тези конфликти се решават по един начин - отборът се лишава от единия виновник, пращайки го на друго място.