Русенска хегемония на държавното по бокс за жени и девойки

Боксът в БК „Русе“ се отличи със златно представяне на държавното лично първенство за жени и девойки.
Във финала на 48 килограма Севда Асенова победи с 2:1 Еми-Мари Тодорова от ЦСКА. Двама от съдиите дадоха предпочитанията си за Севда /29:28, 30:27/, един реши малко странно, че Тодорова е по-добра - 28:29.
Габриела Димитрова /51 килограма/ нямаше проблеми срещу варненката Пламена Димова - 3:0 /30:27, 30:27, 27/ и донесе втората титла за „Русе“ при жените.
Мария Бръмве /51 килограма/ спечели сребърен медал в шампионата на девойките. Та загуби с 0:3 мача си срещу Жана Огнянова /“Ладим“/.
Анна Мария Дялова /57/ завоюва златен медал. Съперничката й от ЦСКА Ева Порумова издържа на ринга по-малко от един рунд.
Финалът на плюс 81 килограма бе между две боксьорки на „Русе“ - Елена Петре бе по-добра от Велислава Чакърова.
Личен наставник на състезателките от БК „Русе“ е Павел Сяров.
С титла се поздрави и боксьорката на „Локомотив“ /Русе/ Мелек Закифова /48 килограма/. Тя спечели златото без двубой срещу Есил Мехмед от „Първенец“. Треньор на Закифова е Алексей Рибчев.