Волейболистите загубиха, но почти си осигуриха място в Топ 8

Волейболистите на „Дунав“ загубиха с 1:3 като гости на „Монтана“, но направиха важна крачка към плейофите. Спечеленият гейм в зала „Младост“ бе безценен, освен това отборът на „Марек Юнион Ивкони“, пряк конкурент на русенския тим за осмото място, загуби изненадващо като гост на „Дея Спорт“ в Бургас с 1:3. От дунавци се иска сега само едно - да не допуснат изненада в последния си домакински мач срещу „Дея“ на 15 март /18.30 часа/ и да удържат заветната осма позиция.
А момчетата на старши треньора Петър Шопов не се дадоха лесно срещу отбора на „Монтана“. Загубиха първата част с 18:25, спечелиха втората с 25:22, отстъпиха третия и четвъртия гейм на 15 и 22 точки.
„Не ни беше никак лесно“, призна старши треньорът на „Монтана“ Даниел Пеев.
В другите мачове: „Левски“-“Нефтохимик“ - 3:2, „Черно море“-“Хебър“ - 1:3, ЦСКА-“Миньор“ - 3:0, „Пирин“-“Добруджа“ - 1:3.
„Дунав“: Константин Нечев /2 точки/, Данаил Милушев 9, Костадин Стойков 9, Станислав Величков 8, Милен Минчев 7, Васил Атанасов 6, Симеон Добрев-либеро /Стоян Вулджев 4, Евгени Григоров 2, Владимир Христов 1/.